Урок музики в ЗНЗ, методика його проведення


Підготовка і проведення уроку завжди вимагає від учителя творчого підходу, активного прояву його знань, умінь та професійного досвіду праці.
Особливу роль на уроках музики відіграє наочність. Так у 1 класі наочність в основному застосовується в музично-дидактичних іграх та спеціальних завданням: за допомогою нот-кружечків діти на фланелеграфі викладають напрям руху мелодії, а для визначення тембрів муз. Інструментів показують карточки із їх зображенням, інші завдання.
Дидактичні вимоги до уроку такі:
1. Чіткість навчальної мети;
2. Єдність навчальних та виховних завдань;
3. Правильний добір учбового матеріалу до кожного розділу уроку;
4. Підбір доцільних методів, прийомів і засобів при проведенні уроку;
5. Організаційна чіткість уроку;
6. Поєднання колективної, групової та індивідуальної форм робіт. Організація загальної цілеспрямованості класу, виховання відповідальності кожного учня за виконання поставлених перед ним завдань;
7. Змістовність, емоційність, різноманітність та гнучкість прийомів і методів роботи, вимогливість, продумана структура уроку запорука успішної роботи та дисципліни учнів на уроці.
8. Обладнання уроку музики;
9. Облік успішності, поєднання різних форм обліку;
10. Продумані різноманітні форми домашніх завдань та їх оцінок вчителем;
11. Підготовка вчителя до уроку.
Структура уроку музики
Тема:
Мета: навити
.розвивати .
.викохувати
Тип року
Між предметні зв’язки .
Обладнання та література: .
Хід уроку:
І. Організація класу:
а) музичне вітання;
б) перевірка присутніх;
в) оголошення теми уроку.
ІІ. Розспівування:
а) вправа на вироблення звуку, нотний приклад:
- методичні прийоми.
б) робота над двоголосним співом, нотний приклад:
- методичні прийоми.
ІІІ. Подача нового матеріалу:
а) розучування пісні:
- методичні прийоми;
б) вивчення інтервалу (музична гра, вікторина тощо):
- методичні прийоми;
в) слухання музики:
- методичні прийоми;
г) гра на ДМІ:
- методичні прийоми;
д) творчі завдання:
- методичні прийоми;
ІV. Закріплення теми, матеріалу. Окремо закріплюється вправа, інтервал, пісня. Фрагмент слухання.
V. Оцінювання праці учнів.
VІ. Домашнє завдання.

(скласти, намалювати, створити, доспівати, придумати тощо).

Немає коментарів:

Дописати коментар